ИНТЕРКУЛТУРА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ НА CONNECT INTERNATIONAL

23
Дек

ПРЕТСТАВНИЦИ НА ИНТЕРКУЛТУРА УЧЕСТВУВАА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ НА CONNECT INTERNATIONAL

Генералното собрание на меѓународната мрежа CONNECT International се одржа во понеделник, 21 декември 2020 година, во онлајн формат преку апликации за видео конференции. Претставници на Интеркултура, како членови на оваа мрежа, учествуваа на седниците на Собранието и дадоа активен придонес во дискусиите за идните активности и планираните проекти на CONNECT.

Исто така, заедно со другите учесници, ги анализиравме достигнувањата на мрежата во 2020 година и разговаравме за начините на кои можеме да придонесеме за растот и развојот на CONNECT во 2021 година.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
mk_MKMacedonian