22
Окт

Камп „Културна толеранција“

„Културна толеранција“ Волонтерите на ИНТЕРКУЛТУРА во соработка со нашите вработени, повторно со успешно реализирана приказна. Беше организиран и реализиран камп за „Културна толеранција“. Во текот на кампот беа организирани работилници на кои се обработуваа теми како: културна толеранција, интеркултурен дијалог, култура, традиција, етнички групи во нашето општество, сличности и разлики помеѓу етничките групи, мултикултурно општество,...
Read More
21
Окт

Изложба на фотографии

Младите повторно активни во ИНТЕРКУЛТУРА. Како дел од проектот „Биди активен, вложи во иднината“, ИНТЕРКУЛТУРА во соработка со Кафе Ли и нашите волонтери, организираше самостојна изложба на добитникот на прво место  од наградната игра која беше организирана во склоп на овој проект – Избор на најдобра фотографија на тема истоимена со проектот. Изложените фотографии се...
Read More

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
mk_MKMacedonian