Европската година на млади 2022

11
Јун

Европската година на млади 2022

Активностите, значењето и целта на Европската година на млади 2022 беа претставени на 9 јуни пред граѓаните на Скопје, Македонија, за време на спроведувањето на настанот Европска Жива Библиотека. Посетителите на овој настан имаа шанса да дознаат како можат да се вклучат во #EYY2022 и како CONNECT International придонесува за негово ширење низ континентот.

Европската година на младите вклучува огромен број настани и активности кои се случуваат низ цела Европа со цел да се вклучат младите во создавање на позелена, поинклузивна и дигитална европска иднина за сите граѓани. Ве охрабруваме да ја следите нашата работа на социјалните мрежи и лично за да дознаете повеќе за Годината на младите.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
mk_MKMacedonian