Category

Млади и вработување

“Што сега ? Што потоа?”

Кампања за поддршка на вработување на млади без родители и родителска грижа и млади во социјален ризик.Интеркултура заедно со Здружение за заштита...
Read More

Младите и вработувањетo

Според официјалните податоци на Обединетите Нации, http://mdgs.un.org, Република Македонија се наоѓа на поразителното второ место по стапката на невработеност на младите, кое...
Read More

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
mk_MKMacedonian