ПРОМОТИВЕН СОСТАНОК НА ПРОЕКТОТ „EXCHANGE IT“

20
Сеп

ПРОМОТИВЕН СОСТАНОК НА ПРОЕКТОТ „EXCHANGE IT“ ИМПЛЕМЕНТИРАН ОД СТРАНА НА ПАРТНЕР- ОРГАНИЗАЦИИ

Партнер-организации во рамките на проектот “Exchange it – Towards Cooperation and Reconciliation” („Размена – кон соработка и помирување“ )– Kosova Young Lawyers (Косово), НВО Либеро (Србија), ПРОНИ Центар (Босна и Херцеговина), Backslash (Шпанија), CONNECT International (Белгија), Интеркултура (Македонија) и Syllogos Apofiton Ekpedeftirion Mandoulidi (Грција), спроведоа серија промотивни состаноци за младинските организации во нивните земји.

Целта на овие состаноци за застапување беше да ги запознае што поголем број од младинските работници, активистите и другите членови на младинските организации со механизмите на проектот „ Exchange It“ (Размена) со цел тие да почнат да ги применуваат во нивната секојдневна работа.

Учесниците на состаноците разговараа и за важноста на младинската размена во градењето на мирот и помирувањето во Европа. Како членка на проектен конзорциум, Здружение на граѓани Интеркултура има остварено промотивни средби во Македонија.

Проектот “Exchange It” („Размена„) е поддржан од Еразмус + програмата на Европската Унија

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
mk_MKMacedonian