Запознај ја традицијата и фолклорот

01
Сеп

Запознај ја традицијата и фолклорот

Во рамките на Проектот кој беше поддржан од Министерството за култура беа реализирани работилници  за народни игри и работилници за традиционални музички инструменти . Проектот беше реализиран во основните учулишта Ацо Шопов и Живко Брајковски кои се напѓаат на територијата на Општина Бутел. Младите ученици со големо задовилство ги проследија работилниците. Вкупно беа вклучени повеќе од 150 ученици.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
mk_MKMacedonian